Nie każda firma posiada w swojej siedzibie salę do przeprowadzenia szkolenia czy konferencji i nie każda ma wystarczające środki, aby wysłać pracowników w Polskę, aby odbyli 2-dniowe szkolenie. Co wtedy?

Gdzie szukać sal na szkolenia?

Najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie sali konferencyjno – szkoleniowej na terenie swojego miasta, a tych jest całkiem sporo, tylko trzeba wiedzieć, gdzie szukać.

  • Po pierwsze pobliskie szkoły, które weekendowo bardzo chętnie udostępniają swoje sale i to za małe pieniądze.
  • Po drugie biurowce, w których zwykle wynajmuje się wnętrza na prowadzenie działalności również posiadają sale wykładowe.
  • Po trzecie urzędy i najróżniejsze instytucje, a także siedziby fundacji.

Oczywiście szukanie jest dość pracochłonne, ale warto pokusić się o rozeznanie w tym temacie by móc zaoszczędzić trochę grosza na wynajmie. Warto dodać, że wiele ośrodków wypoczynkowych na pograniczach miast, a także pensjonatów także dysponuje salami i tam też możemy szukać ciekawych miejsc na własne wydarzenia. Pomocne w tym zakresie są internetowe katalogi miejsc na szkolenia i konferencje, które w naszym imieniu wykonają mailing do wskazanych obiektów z zapytaniem o wolne terminy, ceny i atrakcje. Przykładem jest chociażby www.e-konferencje.pl.


Sale szkoleniowe nie zawsze muszą przypominać ekskluzywne wnętrza, w których wszystko jest nowoczesne i naszpikowane technologią. Czasami wystarczą zwykłe ławki i krzesła, a także dostęp do rzutnika – a te są już w większości szkół i to w każdej klasie. W momencie, gdy zależy nam na sprawnym przekazaniu wiedzy i nie dotyczy to kontaktów z kontrahentami czy klientami wcale nie trzeba wynajmować bardzo drogich sal.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *