Porady i wskazówkiWesela

Przed ślubem, im mniej na głowie tym lepiej

Ze ślubem jest jak z trudnym egzaminem, im mniej zostawimy do nauki na ostatnią chwilę, tym spokojniej podejdziemy do tego, jakże ważnego wydarzenia. A niestety wiele par popełnia ten sam błąd odkładając wszystko na ostatnią chwilę.

Zawsze sprawdza się dobry plan organizacyjny i to taki, w którym wyszczególnione jest nie tylko to, co ma zrobić przyszła panna młoda, ale także i pan młody. W pomoc przy organizacji ślubu można również zaangażować rodziców oraz świadków, a wówczas wszystko pójdzie bardzo sprawnie. I wcale nie chodzi o to, aby obarczać kogoś kłopotliwymi zadaniami, a na przykład poprosić, aby dana osoba zrobiła listę polecanych kwiaciarni i orientacyjnie zapoznała się z cenami za kwiaty, bądź sprawdziła ceny za wynajem samochodu do ślubu. Gotowe zestawienia cen i adresów na pewno ułatwią nam podejmowanie ostatecznego wyboru, a i zmniejszą czas potrzebny na przeszukiwanie miasta w celu znalezienia najlepszej cukierni, fryzjerki czy sklepu z zaproszeniami ślubnymi. Szczególnie warto poprosić o taką pomoc, gdy młodzi nadal studiują i mają na głowie naukę i egzaminy, bądź, gdy na świecie jest już dziecko i w związku z tym na wszystko brakuje im czasu.

Warto, aby narzeczeni mieli czas na wypoczynek tuż przed samą uroczystością, bo dzięki temu wyciszą się i nabiorą sił do dość wyczerpującej uroczystości. Często bywa tak, że zamiast dobrego nastroju młodzi przynoszą na własny ślub zmęczenie i pierwsze „zadry” po kłótniach związanych z organizacją przyjęcia. Spokój, wypoczynek i relaks, to najlepsze, co młodzi mogą sobie wzajemnie zafundować przed weselem. Fajnie, gdy mogą pozwolić sobie na krótki wyjazd na przykład do hotelu Spa, bo w takim obiekcie obsługa zadba o kompleksowy wypoczynek pary. Hotele Spa od lat cieszą się sporą popularnością wśród młodych osób planujących wesele. My także je polecamy.

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka, dlatego warto podejść do jego organizacji z głową i to spokojną głową.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *