Pomysły na integrację firmową – gdzie zorganizować doskonałą atmosferę do zabawy i wspólnego poznania?

Imprezy integracyjne cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona pracodawców. Dobrze pracujący, dążący się sympatią zespół osób, wykonuje swoją pracę o wiele bardziej efektywnie. Nic więc dziwnego, że zorganizowanie imprez integracyjnych jest dla wielu z firm priorytetem. Gdzie zorganizować doskonałą imprezę, która zespoli naszych pracowników? Jakie korzyści niesie za sobą zorganizowanie tego typu imprez? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Wyjazdy integracyjne – kilkudniowe spędzenie wspólnego czasu

Jednym z najkorzystniejszych rozwiązań na zorganizowanie imprezy integracyjnej jest wyjazd do hotelu. Taki relaks połączony ze zmianą otoczenia sprawi, że pracownicy poczują ogromną chęć do wspólnego spędzania czasu. Oprócz integracji w hotelach na pracowników czeka ogromna liczba atrakcji i udogodnień. Doskonałe, wyśmienite jedzenie, strefa SPA, w której można odprężyć swoje ciało i skołatane myśli, baseny, niosące doskonałą formę zabawy dla szerokiego grona odbiorców czy wiele innych rozrywek. Duża część z nas uwielbia grać np. w bilarda, który jest grą integracyjną, w ramach której możemy cieszyć się doskonałą rozrywką. Nie można się więc dziwić, że organizacja imprezy integracyjnej w hotelu jest jedną z najczęściej wybieranych opcji, zarówno przez mikro, makro, jak i duże przedsiębiorstwa.

Należy także zaznaczyć, że kilkudniowy czy weekendowy wyjazd ze zmianą otoczenia, o wiele silniej angażuje uczestników do aktywnego uczestnictwa w integracji, niż wieczorne wyjście czy spotkanie. Co ważne, hotele na wyjazdy integracyjne są doskonale przystosowane na organizację tego typu wydarzeń firmowych. Podczas pobytu w hotelu można także zorganizować jednodniowe wycieczki, które będą doskonałą atrakcją, która na długo zapadnie w nasze pamięci. Jeśli zaś chcemy, aby wyjazdy integracyjne były przepełnione dużą dawką mocnych wrażeń i adrenaliny, wówczas możemy zorganizować jazdę autami terenowymi czy wyjście na gokarty. Bardzo dużym atutem są także różnorodne sale konferencyjne, które pozwalają na zorganizowanie dodatkowego wykładu bądź zajęć i wspólnych ćwiczeń coachingowych, które będą miały na celu zwiększenie poczucia przynależności do cały grupy czy rozwiązania problemów społecznych, z którymi boryka się dana firma.

Inne pomysły na imprezę integracyjną 

Do naszej dyspozycji pozostaje także szeroka gama różnorodnych pomysłów na zorganizowanie jednodniowej imprezy integracyjnej. Z całą pewnością najbardziej klasycznym i uniwersalnym pomysłem na udane spotkanie jest zaproszenie swoich pracowników na kolację czy poczęstunek do restauracji. Co więcej, możemy wybrać się także do pubu, jak również postawić na niezwykle ciekawą formę spędzania czasu. Z całą pewnością radościom i uśmiechom nie będzie końca, gdy nasi pracownicy spotkają się, grając w paintball. To doskonała forma rozrywki, która pozwala na szaloną zabawę, która przywodzi na myśl beztroskie czasy dzieciństwa. Zaznaczyć należy, że tego typu, oraz wiele innych atrakcji możemy zapewnić również podczas pobytu w hotelu na kilkudniowym wyjeździe. Wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań organizatorów. 

Jakie korzyści niosą za sobą imprezy integracyjne? 

Dobre pomysły na integrację firmową niosą za sobą bardzo obszerną paletę wielu korzyści, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców, kierowników czy managerów średniego i wyższego szczebla. Profesjonalna organizacja pozwala na doskonałą zabawę, wraz z lepszym poznaniem się osób pracujących w jednej instytucji. To pierwszy i główny cel tego typu wydarzeń. Zazwyczaj w toku codziennej pracy i obowiązków nie mamy odpowiedniej ilości czasu na prywatne rozmowy, wymiany wspólnych zainteresowań czy bliższego poznania, które zaowocuje przyjaźnią. Jednak to nie jedyna korzyść, która wynika ze zorganizowania tego typu imprez. Należą do nich również:

 • zbudowanie dobrych relacji w zespole pracujących ze sobą osób,
 • lepsza umiejętność pracy w grupie,
 • wyższa efektowności działania,
 • milsza, bardziej przyjazna atmosfera pracy,
 • okazja do rozwiązania konfliktów oraz nieporozumień,
 • poprawa komunikowania się członków firmy,
 • relaks oraz odprężenie od problemów zawodowych,
 • rozładowanie nagromadzonego napięcia w zespole,
 • doszkalanie, pogłębienie wiedzy,
 • zdobywanie nowych umiejętności,
 • motywacja do wydajnej pracy,
 • pomoc dla nowych pracowników w odnalezieniu się w funkcjonowaniu firmy.

Oraz wiele innych. To sprawia, że wyjazdy integracyjne organizowane są okresowo, regularnie, przez bardzo wielu przedsiębiorców szanujących zespół osób, które wspólnie pracują na osiągnięcie sukcesów marki. Pojawienie się nowych pracowników, zmiana kadry zarządzającej czy konieczność rozładowania nagromadzonych emocji bardzo często sprawiają, że tego typu eventy firmowe są wydarzeniami, na które oczekuje zazwyczaj znaczna część zespołu. Co więcej, każdy z nas, od czasu do czasu, potrzebuje rozrywki, oderwania od codziennych obowiązków służbowych i prywatnych, co niezwykle korzystnie wpływa na ogólny nastrój i samopoczucie. 

Pragniesz utrzymać dobre, pozytywne reakcje wśród pracowników, jak również pomiędzy pracownikami a kierownikami i innymi organami zarządzającymi w swojej firmie? Postaw na profesjonalnie zorganizowanie imprezy integracyjnej, przepełnione bardzo wieloma, licznymi atrakcjami, a z pewnością efekty przerosną Twoje najśmielsze oczekiwania, przynosząc wymierne efekty pracy w firmie na długi czas. Przekonaj się o tym osobiście. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *