Profesorowie, naukowcy i pracownicy zdalni z różnych dziedzin przeszli ostatnio na nowy rodzaj współpracy, który promuje bardziej wydajną wymianę informacji – konferencje hybrydowe. Wydarzenia te łączą zalety działań wirtualnych i osobistych, aby zapewnić, że zgromadzenia objęte określonymi ograniczeniami osiągną swój najwyższy potencjał.

Te nowe typy konferencji doświadczyły ogromnego wzrostu popytu po pandemii koronawirusa. Jeśli Twoja praca wymaga od Ciebie dotarcia do grupy docelowej poprzez organizowanie różnych wydarzeń online , możesz chcieć dowiedzieć się więcej o tym, czym jest konferencja hybrydowa.


Czym jest konferencja?

Aby lepiej zrozumieć konferencje hybrydowe, omówmy pokrótce ich istotę – regularne, osobiste konferencje.

Konferencja jest zwykle rozumiana jako spotkanie grupy uczestników, którzy omawiają określone tematy . Uczestnicy konferencji wymieniają się innowacyjnymi pomysłami i nowymi informacjami na różne tematy.

Wiele osób myli konferencję ze spotkaniem. Chociaż oba odnoszą się do spotkania grupowego i prowadzenia dyskusji, istnieją pewne podstawowe różnice. Konferencje mają charakter bardziej formalny, odbywają się na większą skalę i są zaplanowane z wyprzedzeniem. Natomiast spotkania są bardziej swobodne i mogą być zaplanowane z wyprzedzeniem lub nie.

Istnieją trzy rodzaje konferencji:

  • Konferencja naukowa – wydarzenie, na którym spotykają się akademicy i naukowcy, aby przedstawić wyniki swoich badań lub przeprowadzić warsztat.
  • Konferencja biznesowa – wydarzenie dla osób pracujących w tej samej branży w celu omówienia nowych możliwości i trendów związanych z ich biznesem.
  • Konferencja Handlowa – konferencja na dużą skalę, która gromadzi ludzi biznesu i innych członków społeczeństwa, których głównym celem jest nawiązywanie relacji z dostawcami i nawiązywanie nowych kontaktów.

Co to jest konferencja hybrydowa?

W świecie, w którym odkładanie wydarzeń osobistych stało się nową normalnością, wydarzenia hybrydowe i wirtualne przejęły konferencje wyłącznie w przestrzeni fizycznej. Organizatorzy musieli szybko myśleć, aby znaleźć sposób na zarządzanie wydarzeniami, które pozwoliłyby ludziom utrzymać ten sam poziom produktywności i wymieniać się pomysłami bez przebywania w tym samym pomieszczeniu.

Na tym właśnie polegają konferencje hybrydowe. Ten rodzaj wydarzenia łączy tradycyjne doświadczenie konferencyjne z zaletami wydarzeń online . Wszystko to pozwala organizatorom i uczestnikom zaoszczędzić czas i pieniądze oraz uczestniczyć w dyskusjach w zaciszu własnego domu.

Na konferencję hybrydową składają się trzy elementy:

  • Łączy w sobie elementy osobiste i internetowe .
  • Zarówno uczestnicy, jak i uczestnicy wirtualni mogą wchodzić ze sobą w interakcje .
  • Konferencja odbywa się częściowo na żywo, a częściowo osobiście .

To sprawia, że ​​konferencja hybrydowa jest bardziej angażująca i połączona z prawdziwym życiem niż wirtualne spotkanie, które odbywa się w 100% online.

Firmy i instytucje musiały spojrzeć na sprawy inaczej i znaleźć nowe sposoby na zaangażowanie ludzi. Mogą teraz uzyskiwać oszałamiające wyniki zarówno cyfrowo, jak i wirtualnie, co sugeruje, że trend wydarzeń hybrydowych pozostanie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *