InformacjeMiejsca na imprezyPorady i wskazówkiSale imprezowe na wynajemSzkoleniowe

Jaka sala szkoleniowa, będzie odpowiednia aby usprawnić naukę?

Jak sprawdzić i skonfigurować salę szkoleniową, aby usprawnić naukę? Klika wskazówek dotyczących wybrania oraz skonfigurowania sali szkoleniowej. Na co, zwrócić uwagę wybierając miejsce na szkolenie?

Istnieje wiele powodów, dla których warto organizować szkolenia. Dobre praktyki biznesowe, takie jak wprowadzanie nowych pracowników, nauczanie odpowiednich umiejętności lub po prostu tworzenie progresywnej kultury pracy – wymagają szkolenia, aby się rozwijać.

Albert Einstein porównał naukę do życia, kiedy powiedział: „kiedy przestajesz się uczyć, zaczynasz umierać”. Jednak o ile organizacja szkolenia jest ważna, o tyle dobre zorganizowanie jest koniecznością.

Jednym ze sposobów na udane szkolenie jest zwrócenie uwagi na standard oraz konfigurację sali szkoleniowej. Zainwestuj czas i finanse w tworzenie wysokiej jakości treści szkoleniowych, ale także zainwestuj czas w wybór odpowiedniego miejsce oraz dobrej sali szkoleniowej.


W tym artykule przyjrzymy się niektórym elementom, które należy wziąć pod uwagę podczas konfigurowania sali szkoleniowej zoptymalizowanej pod kątem nauki.

Rozważania te elementy przy wybieraniu oraz aranżowaniu sali szkoleniowej zoptymalizowanej pod kątem nauki:


Ustal swoje cele szkolenia

Wyznaczanie celów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu wszystkiego, co robi firma – włącznie ze szkoleniem. Ma to związek z pytaniami „kto, dlaczego i do czego”.

Przed wyborem sali i lokalizacji cele szkolenia muszą być jasne i konkretne. Na przykład cel szkolenia prowadzonego na zasadzie wykładu wymaga innej konfiguracji sali niż w przypadku szkoleń opartych na testach. Cele i zadania mają również wpływ na liczbę gości, a także liczbę prowadzących – czynniki, które wpływają na ogólną lokalizację i pojemność sali szkoleniowej.


Zwróć uwagę na miejsce na szkolenie – obiekt w jakim jest sala szkoleniowa

Następną rzeczą do zrobienia jest wybranie miejsca. Przy ustalaniu, które miejsce jest właściwe, zaleca się uwzględnienie takich czynników, jak dostępność, elementy rozpraszające uwagę, wystrój sali itp.

W niektórych przypadkach gospodarze wydarzenia wybierają i opłacają salę szkoleniową, zanim cały obiekt zostanie uwzględniony. To wadliwy proces. Wybór miejsca to coś więcej niż wybór sali szkoleniowej. Pojawia się pytanie, jakie inne imprezy tam się odbywają? Jakie są zakłócenia hałasu? Najlepsze praktyki sugerują wcześniejsze zwiedzenie obiektu.

Niektóre obiekty zapewniają wirtualne wycieczki , aby sprostać wyzwaniom napiętych harmonogramów i długich dystansów.

Skorzystaj również z narzędzi, takich jak recenzje Google i strony mediów społecznościowych, aby uzyskać ogólne wrażenia z wyglądu i stylu miejsca. Recenzje Google są korzystne, ponieważ zawierają również obiektywne zdjęcia byłych użytkowników. Zdjęcia takie pomagają zobaczyć rzeczywisty, niefiltrowany stan obiektu.

Ponadto od Twojego wyboru miejsca zależy, z jakiej pojemności sal szkoleniowych możesz wybierać. Na przykład wykorzystanie pomieszczenia na 100 miejsc do organizacji 10-osobowego szkolenia będzie wymagało większego wystroju, aby uniknąć efektu „pustej sali”.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest dostępność. O której jest szkolenie? Z jakich lokalizacji pochodzą Twoi uczestnicy szkolenia? Jak szybko mogą się tam dostać? Z jakim poziomem stresu? Jak dostępne jest miejsce?

Te pytania są konieczne, ponieważ nie chcesz, aby uczestnicy byli wyczerpani po przyjeździe.


Zwróć uwagę na meble – stoły, krzesła w sali szkoleniowej

Kolejnym czynnikiem, który znacząco wpływa na ustawienie sali szkoleniowej, są meble dostarczone przez placówkę.

Po pierwsze, musisz upewnić się, że krzesła i stoły są wygodne. Skuteczna sesja szkoleniowa to taka, w której uczestnicy czują się wystarczająco komfortowo, aby być skupionym na szkoleniu. Co więcej, na wybór mebli wpływa również rozmiar uczestników biorących udział w Twoim wydarzeniu. Wygodne meble na szkolenia dla nastolatków znacznie różnią się od tych, które są potrzebne do przygotowania kursy dla kadry zarządzającej.

W dzisiejszych czasach świat traktuje priorytetowo sprawy zdrowotne i słusznie. Dlatego, na ile Cię stać, postaw na ergonomiczne meble.

Inne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o meble i skuteczny projekt sali szkoleniowej, to:

Czy jest odpowiednia ilość krzeseł oraz stołów w wynajmowanej w sali

Upewnij się, że liczba stołów i krzeseł jest wystarczająca, aby pomieścić każdego ucznia. Nie chcesz, aby kursanci stali lub rzucali się na miejsca.

Jakie jest zużycie krzeseł, stołów i innych elementów w sali

Czy byłeś kiedyś na jakimś wydarzeniu i musiałeś szukać igły z nitką, ponieważ kawałek nędznego mebla zaczepił się o twoje ubranie? Straszne! To sprawia, że ​​czujesz się okropnie. Upewnij się, że stoły i krzesła są w dobrym stanie. Niektóre krzesła zostały stworzone, aby bardziej hałasować niż rozmowy gości. Sprawdź, czy w wybranej sali stoły i krzesła nie generują rozpraszających dźwięków. Zdecydowanie nie chcesz stołów i krzeseł, które wydają pisk przy każdym ruchu.

Ponadto rozpraszacze mogą obejmować takie rzeczy, jak fantazyjne okrycia lub wyszukane projekty.


Zobacz jakie jest oświetlenie w sali szkoleniowej

Oświetlenie i nauka pracują ręka w rękę.

Najlepszy typ oświetlenia zapewniający maksymalną produktywność i naukę jest tak naturalny i miękki, jak to tylko możliwe, a jednocześnie wystarczająco jasny, aby widzieć wyraźnie.

Zbyt słabe oświetlenie może powodować trudności w nauce, na przykład wpływać na koncentrację mózgu i klarowność wzroku podczas czytania. Z czasem może również obniżyć samopoczucie psychiczne. Odwrotnie, oświetlenie, które jest zbyt jasne i fluorescencyjne, przyczynia się do pogorszenia zachowania związanego z wykonywaniem zadań i pogorszenia nadpobudliwości .

Odpowiednie oświetlenie zapewnia, że uczestnicy kursu wyraźnie widzą i robią notatki – to podstawowe aspekty każdego szkolenia. Wpływa również na nastrój i poziom stresu ludzkiego umysłu.

Dobrze zaprojektowana sala szkoleniowa może obejmować oświetlenie sufitowe, oświetlenie sceniczne, kontrast ekranu projektora itp.

W dniu szkolenia sprawdź, czy oświetlenie sali szkoleniowej nie jest zbyt mocne ani zbyt oślepiające. W razie potrzeby wyłącz żarówki. Nie bój się pytać kursantów, czy oświetlenie jest dla nich wystarczające, czy nie.


Wybierz odpowiedni układ siedzeń w sali szkoleniowej

Każda inna lista kontrolna kończy się układem krzeseł i stołów w sali szkoleniowej.

Kiedy ustalisz swoje cele, wybierzesz miejsce i upewnisz się, że meble są odpowiednie i że jest odpowiednie oświetlenie, możesz skupić się na tym, jak zaaranżowana jest sala dla lepszej nauki.

Istnieją różne rodzaje rozmieszczenia miejsc siedzących. Każdy układ zależy od liczby uczestników, rodzaju szkolenia oraz celu sesji.

Układ krzeseł w sali rzędowy oraz klasowy

Ta forma aranżacji sprawia, że ​​prowadzący jest jedynym celem wszystkich uczestników. Najlepiej nadaje się do sesji wciągających psychicznie. Czasami może się to jednak wydawać zbyt formalne. Aby zmniejszyć formalność, możesz podzielić stoły na rzędy i kolumny w sposób, który niektórzy nazywają układem klasowym.


Reszta za jakiś czas ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *