Poznaj te cenne wskazówki dotyczące wyboru idealnego miejsca na wesele.Wybór magicznego miejsca na wesele może być przyjemną decyzją. Dzięki szerokiej gamie miejsc do przeglądania możecie wyobrazić sobie siebie w każdym z nich, wyobrażając swój wielki dzień. Niektóre miejsca z pewnością wyróżnią się ponad innymi. Może to być zachwycający widok na jezioro lub przepiękny park na obszarze hotelu zdobędą Wasze serca. Warto pamiętać o kilku praktycznych aspektach, które pomogą Wam zawęzić wybór i znaleźć miejsce, w które będzie idealne na organizację waszego wesela.

Jak wybrać sale weselną?

Kluczową sprawą w wyborze idealnej sali weselnej jest budżet jakim dysponuje się. Dlatego też już na samy początku planowania wesela należy uwzględnić możliwości finansowe. Budżet determinuje to jaką sale na wesele wybierzemy oraz ilu gości możemy zaprosić. Z tego wynika też że drugim istotnym elementem w wyborze sali weselnej jest szacowana liczba gości zaproszonych na przyjęcie. Wybrana sala weselna musi być jak najlepiej dobrana do liczby zaproszonych gości.

Gdzie szukać sali weselnej?

W wyborze odpowiedniego miejsca pomaga przykładowo nasza strona opisujące różne sale weselne. Wystarczy wybrać odpowiednią lokalizację i przeglądać oferty wynajmu sal weselnych. Trudno jest przeglądać wszystkie strony obiektów weselnych, dlatego warto korzystać z katalogów opisujących w jednym miejscu ich oferty.


Weźcie pod uwagę liczbę gości na przyjęciu weselenym

Po oszacowaniu liczby gości, których chcecie zaprosić, możecie zacząć szukać idealnego miejsca pod względem pojemności. Kameralne wesele z garstką najbliższych będzie bardziej pasować do małej sali. Wybierzecie za dużą salę weselną i ryzykujecie utratę bliskiej, romantycznej atmosfery. Z drugiej strony, miejsce zbyt małe dla Waszej liczby gości może wydawać się zbyt ciasne.

Zastanówcie się nad budżetem weselnym

Każda para ma swój budżet weselny, co wpływa na wybór miejsca wesela. Podczas gdy osoby z wyższym budżetem mogą wybierać spośród hoteli pięciogwiazdkowych. Pary dysponujące mniejszym budżetem mogą nadal znaleźć wiele pięknych miejsc, w tym skromniejsze domy weselne i restauracje, które są tańsze. Więc kiedy przeglądacie Google wpisując “sale weselne“, będziecie mieć mnóstwo wspaniałych lokalizacji do wyboru. Na pewno istnieje sala weselna na Wasz budżet. Jednak może istnieć problem z dostępnością jeżeli chcecie dokonać rezerwacji z niewielkimi wyprzedzeniem.

Pomyślcie o dacie ślubu

Wybrana przez Was data pozostanie na zawsze rocznicą Waszego ślubu. Być może macie na myśli specjalną datę, może rocznicę pierwszego spotkania. Ale bycie elastycznym może pomóc Wam dokonać rezerwacji miejsca na przyjęcie weselne Waszych marzeń, więc z pewnością warto o tym pamiętać. Jeśli macie jakieś wyjątkowe miejsce, które to idealnie Wam pasuje, ale jest trochę poza Waszym budżetem, spróbujcie spojrzeć na różne daty, takie jak poza sezonem lub innym dniu niż sobota. Możecie zdać sobie sprawę, że zmieniając datę, Wasze wymarzone miejsce na wesele stanie się bardziej przystępne.

Czytaj również – Jak znaleźć najlepsze miejsce na imprezę

Czy obiekt na wesele oferuje wszystko, czego potrzebujesz?

Będziecie mieć własne przemyślenia na temat wymarzonego dnia ślubu, więc zróbcie listę, aby upewnić się, że Wasze miejsce może zapewnić wszystko, czego potrzebujecie. Może ślub w plenerze, będzie wymagał ładnej oprawy. Macie ochotę na romantyczną altanę lub piękny obiekt nad jeziorem? Jakie opcje cateringowe oferuje miejsce? Wolicie lekki bufet czy pyszny trzydaniowy posiłek? Czy zostaniecie na miejscu do rana? Czy na sali jest dość miejsca na muzyczną rozrywkę, DJ-a? Oraz czy jest wystarczająco dużo przestrzeni, aby przetańczyć całą noc, gdy goście świętują z Wami ten wielki dzień?

Czy Wasz lokal weselny jest łatwo dostępny?

Jaki jest dojazd do lokalu? Czy wolicie wziąć ślub w hotelu, blisko miejsca, w którym odbędzie się ceremonia? Jak daleko jest od kościoła lokal? Czy miejsce tylko dla dorosłych byłoby bardziej odpowiednie na twoją imprezę, czy też na wesele przyjdą dzieci? Czy jest dostępny parking dla wszystkich gości?

Pomyśl o planach awaryjnych

Wasz dzień ślubu będzie spektakularny. Będziecie mieli niebiański dzień, który będzie nie z tego świata. Jeśli świeci słońce, to będzie cudownie, ale jest szansa, że ​​może być deszcz lub burza. Dowiedz się, co oferuje Twoje miejsce, gdy pogoda się zmieni. Czy zadaszona jest plenerowa altana weselna? Czy istnieje alternatywne miejsce, z którego można skorzystać w krótkim czasie lub tylko na chwilę, aby przetrwać burzę? Dobre miejsce weselne będzie miało wiele alternatywnych opcji, aby upewnić się, że nic nie zepsuje Twojego wspaniałego dnia.

Dokonaj rezerwacji sali weselnej

Kiedy w końcu masz wybrane miejsce i jesteście nastawieni na konkretny obiekt i po prostu wiecie, że jest to „jedyne”, może to być nerwowe, gdy Wasze zapytania będą czekały na potwierdzenie. Ten czas oczekiwania może trwać wiecznie, gdy Macie przed sobą wszystkie marzenia.

Mamy nadzieję że tych kilka wskazówek pomoże wam wybrać odpowiednie miejsce na wesele.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *