InformacjeMiejsca na imprezyPorady i wskazówki

Jak znaleźć najlepsze miejsce na imprezę

Niezależnie od tego, czy planujesz przyjęcie świąteczne, imprezę z okazji ukończenia szkoły, uroczystość rocznicową, spotkanie firmowe, urodziny dziecka lub coś zupełnie innego, są trzy ważne kwestie obejmują one lokalizację obiektu, co dany obiekt ma do zaoferowania i czy mieści się w Twoim budżecie. To oczywiście nie jedyne względy, ale to świetne miejsce na początek.

Dajemy wskazówki, które pomogą CI znaleźć najlepsze miejsce na imprezę.

LOKALIZACJA

Wygoda jest kluczem do wyboru miejsca na imprezę. Na początek zrób listę potencjalnych miejsc w regionie, który bierzesz pod uwagę. Zastanów się, skąd przyjadą goście, a jeśli będzie to z jakiejkolwiek odległości, zastanów się, jakie drogi prowadzą do obiektu, a także sprawdź pobliskie dworce i tak dalej. Pomocne może być wybranie takiego obiektu, który jest centralnie położony, łatwo dostępny i blisko hoteli dla tych, którzy potrzebują noclegu.

Jest to ważne, ponieważ jeśli lokalizacja miejsca jest mniej niż pożądana, może to ograniczyć liczbę uczestników imprezy. Może to również spowodować, że uczestnicy będą w bardziej rozstrojonym nastroju przed przybyciem.

Zadbaj o miejsca parkingowe dla gości.

Kolejną kluczową kwestią jest dostępność parkingu. Oceń wielkość parceli i liczbę miejsc, które będą wykorzystywane przez uczestników imprezy. Niektórzy mogą potrzebować dostępnego parkingu lub łatwego zjazdu przy krawężniku.

Jeśli miejsce nie ma wystarczającej liczby miejsc parkingowych, wymyśl inne rozwiązanie. W okolicy mogą znajdować się np. parkingi, z których można korzystać. Jeśli tak, sprawdź, czy będziesz musiał uiścić opłatę za wynajem, a jeśli tak, to ile to będzie. Zastanów się też, jak goście zostaną przewiezieni z postoju samochodów na miejsce i z powrotem. Inną opcją byłoby zorganizowanie dojazdu taksówkami lub Uberem do hotelu lub w inny sposób ułatwienie transportu. Zaplanuj również, w jaki sposób upewnisz się, że przejazdy powrotne będą wygodnie dostępne.

CO OFERUJE MIEJSCE NA IMPREZĘ

Chociaż ważne jest, aby ułatwić uczestnikom dotarcie do miejsca, równie ważne jest, aby miejsce miało to, czego potrzebujesz do zaplanowania imprezy, o której będą pamiętać. Upewnij się na przykład, że jest wystarczająco dużo miejsca dla takiej liczby osób, jakiej oczekujesz, bez ich tłoku w przestrzeni. Jeśli planujesz mieć zespół na żywo i parkiet taneczny, upewnij się, że jest na to wystarczająco dużo miejsca.

Wybierz odpowiedniej wielkości salę, dopasowaną do liczby uczestników.

Być może Twoja impreza będzie bardziej kameralnym spotkaniem. Jeśli tak, będziesz potrzebować miejsca, które zapewni Ci przestrzeń odpowiednią do Twoich potrzeb. Przestronny, odbijająca się echem sala imprezowa nie zapewni pożądanej atmosfery.

Poznaj najlepsze miejsca na organizację konferencji, szkoleń oraz imprez integracyjnych prezentowane na stronie – konferencyjne.pl.

Na stronie sale oraz obiekty konferencyjne.

Bez względu na wielkość zapytaj o przepływ ruchu. Będziesz potrzebował wystarczająco dużo miejsca, aby ludzie mogli wygodnie dostać się do kolejki bufetowej, jeśli jest, do toalety i tak dalej. Sprawdź również dokładnie miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Oto trzecia główna uwaga. Jeśli – na wysokim poziomie – lubisz określone miejsce i jest ono dogodnie zlokalizowane, musisz upewnić się, że jest to coś, na co Cię stać.

OPŁATY ZA MIEJSCE WYDARZENIA I BUDŻETOWANIE

W przypadku imprezy firmowej być może firma zapewnia komitetowi określoną kwotę, którą może wydać na to wydarzenie; w przypadku zjazdu klasowego środki mogą być przekazywane poprzez bilety zakupione przez uczestników. W innych przypadkach jedna lub więcej osób może płacić za imprezę z własnej kieszeni. Bez względu na to, co jest prawdą, im szybciej stworzysz budżet, tym lepiej.

Jeśli to możliwe, wbuduj w budżet rozsądną poduszkę bezpieczeństwa. Następnie ustal to, co najważniejsze, aby mądrze wydawać pieniądze, używając poduszki w razie potrzeby. (Jeśli zatrudniłeś doświadczonego organizatora wydarzeń, prawdopodobnie będzie on wiedział, jak strategicznie alokować fundusze.)

Mądrze zarządzaj swoim budżetem na imprezę.

Rozmawiając z obiektem na temat opłat za wynajem, zapytaj, co jest należne z góry, co nie podlega zwrotowi i jakie mają zasady anulowania. Zapytaj także o wszelkie opłaty za nadgodziny lub napiwki, a także o inne opłaty, o których jeszcze nie rozmawiałeś.

Poznaj miejsca na wesela na stronie – salenawesela.pl – domy i hotele oraz sale weselne.

JEDZENIE I PICIE

Niezależnie od tego, czy planujesz zapewnić pyszny, wielodaniowy posiłek, czy też oferujesz pyszne przekąski, posiłek zasiadany lub bufet, to, co jesz i pijesz na przyjęciu, może odegrać kluczową rolę w tym, jak bardzo goście będą cieszyć się wydarzeniem. Dowiedz się, czy wybrane miejsce ma własną kuchnie, z której zawsze korzystają. Jeśli nie, zapytaj, czy udzielają rekomendacji i / lub pozwalają skorzystać z usług cateringowych, o których myślisz.

Niezależnie od tego, czy planujesz otwarty bar, wino na kolację, czy toast z szampanem, upewnij się, że logistyka będzie działać w miejscu, które rozważasz, i że to, czego chcesz, jest dozwolone.

Zadbaj jeśli trzeba o catering, menu na imprezę.

Gdy już wiesz, na co pozwala miejsce i jasno określisz swój budżet, skoncentruj planowanie menu na tym, co zadowoli uczestników. Jeśli, na przykład, masz motyw imprezy, logiczne może być stworzenie menu, które pasuje do tego motywu. Na spotkanie rodzinne możesz pomyśleć o potrawach, którymi tradycyjnie cieszą się krewni.

PLANY ROZRYWKOWE

Upewnij się, że wybrane przez Ciebie miejsce pomieści to, co planujesz na rozrywkę, i że jest wystarczająco dużo miejsca, niezależnie od tego, czy chodzi o DJ-a, czy zespół na żywo. Dokładnie sprawdź, czy jest miejsce ma sprzęt, którego potrzebujesz, a akustyka jest dobrej jakości.

Możesz wyświetlać obrazy na ekranie, aby wszyscy mogli się cieszyć, na przykład klasą maturalną lub parą rocznicową na przestrzeni lat. Możesz przyciemnić światła, gdy zaczyna się taniec, mieć fotobudkę z rekwizytami, aby ludzie mogli się cieszyć.

Sprawdź czy jest możliwość organizacji dodatkowych atrakcji.

Ważne jest, aby upewnić się, że miejsce na imprezę może zapewnić to, czego potrzebujesz, zarówno pod względem przestrzeni, jak i zdolności/chęci do dostosowania konfiguracji.

MOŻLIWOŚCI DEKOROWANIA

Jeśli planujesz dekorację, na przykład według tematu swojej klasy maturalnej lub na Boże Narodzenie, zapytaj, kiedy będziesz mógł mieć dostęp do miejsca, aby rozpocząć dekorowanie przed wydarzeniemzapytaj również o wszelkie ograniczenia.

Internet ma zdecydowanie największą kolekcję pomysłów na dekoracje imprezowe. Wszędzie, od prostych pomysłów z balonami i strumieniami, przez opcje DIY, po wyszukane dekoracje z kwiatowymi aranżacjami, łukami i tłem — ograniczone tylko wyobraźnią!

PRZEDMIOTY DO WYPOŻYCZENIA NA WYDARZENIE

Za każdym razem, gdy miejsce wydarzenia może dostarczyć potrzebne przedmioty do wypożyczenia, możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu. Dowiedz się, jakie przedmioty są objęte wynajmem przestrzeni na imprezy, które przedmioty są dostępne za dodatkową opłatą, a następnie dowiedz się, co możesz potrzebować wynająć od oddzielnego dostawcy.

Wypożyczenie przedmiotów na imprezę z miejsca usprawni proces planowania. Koordynacja transportu do i z miejsca po imprezie nie będzie już potrzebna. Dodatkowo, wynajmując lokal, wiesz, że rozmiary będą dokładnie pasować do przestrzeni.

Udanej imprezy. Tych kilka porad powinno Ci pomóc znaleźć najlepsze miejsce na imprezę


Jeden komentarz do “Jak znaleźć najlepsze miejsce na imprezę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *