Typów czy też rodzajów sal, które są możliwe na wynajem, są zdefiniowane od ich przeznaczenia, celów organizowanych w nich wydarzeń. Podstawowym podziałem celu rezerwacji sal może być biznesowy, prywatny, ewentualnie jeszcze społeczny.

Najczęściej mamy do czynienia z salami konferencyjnymi oraz weselnymi.

Pierwszy typ sali wynika z celów biznesowych. Konkretnie, według nazwy można oczekiwać, iż będą wykorzystywane w celu organizacji konferencji. W rzeczywistości są to często wielofunkcyjne pomieszczenia i mogą służyć również jako powierzchnie na innego typu spotkania. Bardziej poprawną nazwą w tym wypadku powinna być nazwa sale biznesowe. Jako że, ze względu biznesu można w nich przeprowadzać wszelkiego typu spotkania firmowe. Są to już wymienione konferencje, ale również szkolenia, seminaria oraz w większych wystawy i nawet kongresy. W mniejszych salach można przeprowadzać narady, spotkania z klientem lub rozmowy z pracownikami.

Tak więc sala konferencyjna to często wielofunkcyjne pomieszczenie wykorzystywane w celu przeprowadzenia spotkań służbowych, firmowych.

Sale weselne to drugi popularny typ pomieszczeń wynajmowanych na spotkania. Można określić, iż mogą być nawet częściej poszukiwane.
Ten typ sal wynajmowany jest w celach prywatnych. Organizowane są w nich oczywiście przyjęcia weselne, ale również innego typu spotkania okolicznościowe, przyjęcia, spotkania rodzinne.

W wielu obiektach wynajmujących sale nie istnieje tak sztywny podział. Pomieszczenia na spotkania w zależności od typu ustawień stołów i krzeseł wykorzystywane są na różne sposoby. Dodatkowo duże centra konferencyjne posiada kilka sal, tak więc w tym samym czasie mogą odbywać różne spotkania w sąsiednich pomieszczeniach.

Nawet pomieszczenia restauracji może zostać wykorzystane tak samo na spotkania biznesowe, jak i prywatne.

Dzięki elastyczności sal można je wynajmować w różnych obiektach. Nie muszą to być tylko hotele. Oczywiście wynajem sali w hotelu ma jedną dużą zaletę. Jest to możliwość noclegu w tym samym miejscu co przeprowadzana impreza.

Jeżeli szukasz miejsca na organizację dowolnego spotkania, masz wiele możliwości wyszukania odpowiedniej sali. Czasem jednak może to być trudny wybór.

Zapraszamy zapoznać się z ofertą sal konferencyjnych na wynajem. Wybierz odpowiednie. Propozycji jest wiele, jak i pomysłów jak je wykorzystać.


Wynajmowane sale na spotkania – jak można je wykorzystać, w jakim celu?

Poniżej opisujemy przykładowe rodzaje spotkań jakie można organizować w salach. To jak wykorzystamy pomieszczenie jakim jest sala zależy tylko do naszej pomysłowości. Organizowanie staromodnych spotkań to nie jedyny sposób na wykorzystanie nowoczesnych sal. Możesz używać pokoi do organizowania wydarzeń, które tworzą wartość dla Twojej firmy i członków Twojej społeczności – klientów oraz pracowników, kontrahentów.

Sale na konferencje

Jednym z najpopularniejszych wydarzeń organizowanych w salach są różnego rodzaju konferencje. Sale konferencyjne spotkamy najczęściej w hotelach oraz biurach. Konferencja jako spotkania formalne wymaga dobrej przestrzeni. Są to większe imprezy skierowane często do profesjonalistów. Sala na konferencje musimy spełniać odpowiednie warunki, chodzi o ustawienie stołów, krzeseł oraz posiadać odpowiedni sprzęt nienagłośniający. Pojemność sali powinna być dopasowana do liczby uczestników.

Sale na szkolenia

W zasadzie każde szkolenie wymaga rezerwacji sali. Mogą być one mniejsze od sal konferencyjnych. Ustawienie stołów i krzeseł też zazwyczaj jest inne niż w przypadku konferencji. Szkolenia to spotkania typu edukacyjnego, dlatego ważne jest zapewnianie uczestnikom maksymalny komfort na spotkaniu.

Sale na prezentację

Sale idealnie pasują do prezentacji produktu, usług. Przedstawienia w formie prezentacji dla grupy pracowników lub klientów.

Sale na spotkania z klientami/kontrahentami

Pozwól swoim współpracownikom spotykać się z klientami w sali konferencyjnej zamiast w hałaśliwym biurze lub kawiarni. Sala konferencyjna doda Twoim członkom wiarygodności, ponieważ ich klienci będą pod wrażeniem profesjonalnej, dedykowanej przestrzeni.

Sale na Happy Hour

Wszyscy kochamy happy hour. Zaproś współpracowników do sali konferencyjnej na przekąski i napoje. Oprócz wzmocnienia poczucia wspólnoty, nieformalna happy hour pomaga członkom odprężyć się po długim dniu.

Sale na sprinty robocze

Sale biznesowe to skuteczna przestrzeń do sprintów roboczych, gdy zespoły muszą się zebrać, aby ukończyć projekt. Pomieszczenia usuwają członków zespołu z ich regularnych grafików, zwiększają spójność i ułatwiają bliskie sąsiedztwo niezbędne do współpracy.


Kiedy zaplanujesz odpowiednią salę do pracy, którą chcesz wykonać, zapewniając sobie odpowiednią przestrzeń do wykonania zadania, zaczniesz zauważać, że spotkania będą przebiegać płynniej i bardziej produktywnie.


Sale na wystawy sztuki 

W przestrzeni sal rozważ udział w społecznościowych spacerach artystycznych, aby pomóc artystom w sieci społecznościowej z innymi artystami, zaprezentować ich prace i zyskać ekspozycję. Możesz prowadzić te wydarzenia w swoich salach konferencyjnych i zapraszać współpracowników do podglądu przez cały dzień.

Sale na wesela

Pomieszczenia na przyjęcia weselne.


To tylko kilka na tą chwilę propozycji, wykorzystania sal. Artykuł jest nadal uzupełniany.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *