Informacje

Gdzie warto jechać nad morze?

Szaleństwo poszukiwania najlepszych i najpiękniejszych plaż mamy co roku w sezonie, a z nim licytacje na najwygodniejsze obiekty noclegowe i najciekawsze atrakcje turystyczne nad morzem. My przypomnimy o regionach  ciekawych i popularnych na wakacyjny wyjazd nad morze.

 

Po pierwsze Kołobrzeg

To miasta jest chętnie wybierane przez rodziny z małymi dziećmi i przez seniorów, w związku z tym, że wiele osób miało okazję zwiedzać Kołobrzeg we wcześniejszym czy późniejszym dzieciństwie. A potem? Potem szukamy innych miast i gmin, by poznać również inne regiony Pomorza. Jednak warto wracać do Kołobrzegu znacznie częściej niż raz na 10 lat, dlaczego? Ponieważ w tym mieście dba się o rozrywkę nawet wówczas, gdy pogody brak. O czym mowa? O licznych koncertach, występach, festynach i rozgrywkach sportowych. Spacerują po mieście można to tu to tam przyjść przy fontannie, a idąc linią brzegową morza podziwiać zabudowę nadmorską latarnią i portem na czele i mariną solną. Wbrew obiegowej opinii nie jest to miasto tylko dla starszych osób, ale też dla bardzo nowoczesnych i aktywnych osób szukających rozrywek i odpoczynku na najwyższym poziomie.

 

Po drugie Świnoujście

Niezwykle ciekawe miasto, w którym dba się o ambitną rozrywkę, bo przecież oprócz morza i plaży jest tu całe mnóstwo miejsc wartych zwiedzenia. O czym mowa? Chociażby o podziemnym mieście, forcie wschodnim, forcie zachodnim czy chociażby o gotyckim kościele z XV wieku. Już przeprawa promowa stanowi atrakcję dla dzieci i dla dorosłych, a to dopiero początek wielkiej przygody oferowanej przez Świnoujście turystom. Młodzi ludzie uwielbiają coś jeszcze, a mianowicie możliwość dojścia do plaży dla naturystów ;), umiejętne osłonięcie się parawanami i romantyczne chwile na plaży mamy zapewnione.

 

Po trzecie Łeba

Mała miejscowość, co nie znaczy, że kiepsko przygotowana na turystów. Tu z pewnością zjemy świeżą rybę na obiad z codziennego połowu, to tu plaża jest jedną z najpiękniejszych w Polsce. Tu poznamy, co to piaski pustyni i tu zaznamy gościnności w malutkich domkach prywatnych. Salony gier i zabaw, puby i restauracje pozwolą nam wypocząć nawet w czasie deszczu, dlatego wybierając Łebę na wypoczynek nie będziemy się martwić o nudę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *