Hotel, a koszty noclegu

Spośród wielu wydatków związanych z różnego rodzaju wyjazdami, dużą częścią są koszty hoteli. Nie jest to zaskakujące – każdy, kto choć trochę orientuje się w cenach noclegów wie, jak kosztowne potrafią być hotelowe pobyty. Czy zawsze? Oczywiście nie.

Wybierając hotel, w którym będziemy nocować, nierzadko kierujemy się nie tyle, ceną, ale jego wyglądem i położeniem. Hotel, który dobrze wygląda i jest położony w miejscu, które nam odpowiada wybieramy najczęściej. Oczywiście kryterium ceny również jest ważne jednak nie najważniejsze – przyjmujemy, że w danym mieście, w danym miejscu nocleg tyle kosztuje. Oczywiście trudno się dziwić – będąc pierwszy raz w danym mieście, z pewnością nie będziemy mieć orientacji w cenach miejsc noclegowych. Szkoda – minimalna wiedza pozwala często zaoszczędzić setki złotych.

Jak obniżyć koszty hotelu?

Planując nocleg w danym mieście, warto rozważyć wybór hotelu jeszcze przed wyjazdem. W dzisiejszych czasach nie jest to problemem – w sieci internet można znaleźć pełne dane na temat większości liczących się hoteli. Warto wiec poszukać noclegu taniego i dobrego. W tym celu, na początku warto … spojrzeć na mapy internetowe.

Brak orientacji w danym mieście powoduje iż o wielu hotelach nie będziemy mieć pojęcia – nawet jeśli znajdują się kilkaset metrów od tego, w którym nocujemy. Analiza map pozwala dowiedzieć się, gdzie w danej okolicy znajdują się hotele. Warto je sprawdzić, może okazać się że opcja noclegu w innym obiekcie będzie tańsza.. Dotarcie do cennika noclegów nie będzie już wielkim problemem. W ten sposób można zaoszczędzić znaczną kwotę.

Używając innego sposobu można oszczędzić jeszcze więcej.

Opinie w sieci, rekomendacje hoteli, miejsc noclegowych.

Szukając hotelu, warto odwiedzić lokalną stronę WWW, forum internetowe czy podobny serwis i po prostu zapytać. W takich miejscach znajdziemy internautów, który są doskonale zorientowani w swoim mieście i z pewnością coś podpowiedzą. Z własnego doświadczenia wiem, że pytając, można znaleźć nocleg za cenę dwukrotnie niższą od przewidywanej.

Samochód.

Jeśli jedziemy w daną trasę samochodem, warto pamiętać, ze nie trzeba szukać hotelu w ścisłym centrum miasta, czy w danym jego rejonie. Samochód pozwala dojechać w każde miejsce, więc z powodzeniem można wynająć pokój nawet na obrzeżach miasta. Dojazd w dane miejsce z pewnością będzie kosztował mniej niż drogi nocleg.

Podsumowując – hotel nie musi być drogi, a może być dobry. Warto tylko taki znaleźć. Szukanie jest bardzo dobrym pomysłem – dzięki temu można naprawdę sporo zaoszczędzić i obniżyć koszt noclegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.